| Competition | 2018 European Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Bucureşti
|
| Held | 28 March 2018 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Briken Calja bodyweight: 68.95 kg |
146 | |||
| 🥈 | Mirko Zanni bodyweight: 68.55 kg |
143 | |||
| 🥉 | David Sánchez bodyweight: 68.90 kg |
141 |