| Competition | 2018 European Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Bucureşti
|
| Held | 30 – 31 March 2018 |
| Status | Medal |
| Competitors | 4 |
| Countries | 4 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| DQ | Žygimantas Stanulis bodyweight: 93.90 kg |
[172] | |||
| 🥇 | Nicolae Onică bodyweight: 93.75 kg |
171 | |||
| 🥈 | Łukasz Grela bodyweight: 94.00 kg |
169 | |||
| 🥉 | Artur Mugurdumov bodyweight: 93.75 kg |
161 |