| Competition | 2015 Pacific Games |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 8 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Itte Detenamo bodyweight: 168.94 kg |
370 | |||
| 🥈 | Lauititi Lui bodyweight: 134.08 kg |
362 | |||
| 🥉 | David Liti bodyweight: 144.47 kg |
321 |