| Competition | 2009 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Władysławowo
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Nurdan Karagöz bodyweight: 46.36 kg |
95 | |||
| 🥈 | Marzena Karpińska bodyweight: 47.84 kg |
93 | |||
| 🥉 | Genny Pagliaro bodyweight: 47.76 kg |
91 |