| Competition | 1997 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Chiang Mai
|
| Held | 9 December 1997 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Khassaraporn Suta bodyweight: 58.05 kg |
117.5 | |||
| 🥈 | Naw Ju Ni bodyweight: 58.20 kg |
117.5 | |||
| 🥉 | Patmawati Abdul Wahid bodyweight: 57.65 kg |
115.0 |