| Competition | 1999 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Peiraias
|
| Held | 21 November 1999 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Donka Mincheva bodyweight: 47.78 kg |
192.5 | |||
| 🥈 | Sri Indriyani bodyweight: 47.47 kg |
185.0 | |||
| 🥉 | Kaori Niyanagi bodyweight: 47.71 kg |
185.0 |