| Competition | 1999 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Peiraias
|
| Held | 21 November 1999 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Li Feng-Ying bodyweight: 52.66 kg |
95.0 | |||
| 🥈 | Winarni Binti Slamet bodyweight: 52.14 kg |
90.0 | |||
| 🥉 | Win Swe Swe bodyweight: 51.55 kg |
85.0 |