| Competition | 1994 European Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Sokolov
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Naim Süleymanoğlu bodyweight: 64.00 kg |
180.0 | |||
| 🥈 | Valerios Leonidis bodyweight: 63.60 kg |
177.5 | |||
| 🥉 | Eduard Darbinyan bodyweight: 63.70 kg |
172.5 |