| Competition | 2008 European Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Lignano Sabbiadoro
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Dmitry Berestov bodyweight: 104.89 kg |
410 | |||
| 🥈 | Ramūnas Vyšniauskas bodyweight: 104.57 kg |
405 | |||
| 🥉 | Robert Dołęga bodyweight: 104.25 kg |
395 |