| Competition | 2011 European Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Kazan
|
| Held | 11 April 2011 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Gökhan Kılıç bodyweight: 55.82 kg |
118 | |||
| 🥈 | Stanislau Chadovich bodyweight: 55.91 kg |
118 | |||
| 🥉 | Ghenadie Dudoglo bodyweight: 55.62 kg |
115 |