| Competition | 2013 European Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Tirana
|
| Held | 13 April 2013 |
| Status | Medal |
| Competitors | 5 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| DQ | Maksim Sheyko bodyweight: 103.59 kg |
[184] | * | ||
| DQ | Davit Gogia bodyweight: 104.50 kg |
[183] | * | ||
| 🥇 | David Bedzhanyan bodyweight: 104.52 kg |
181 | |||
| 🥈 | Albert Kuzilovi bodyweight: 103.53 kg |
180 | |||
| 🥉 | Kornel Czekiel bodyweight: 104.57 kg |
177 |