| Competition | 1994 Asian Games |
|---|---|
| Venue |
Hiroshima
|
| Held | 9 October 1994 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Sergey Kopytov bodyweight: 98.02 kg |
387.5 | |||
| 🥈 | Choi Dong-Gil bodyweight: 97.16 kg |
372.5 | |||
| 🥉 | Dmitry Frolov bodyweight: 98.40 kg |
367.5 |