| Competition | 2015 Pacific Games |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 5 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Thelma Toua bodyweight: 47.85 kg |
160 | |||
| 🥈 | Mary Barter bodyweight: 46.99 kg |
134 | |||
| 🥉 | Seruwaia Malani bodyweight: 47.03 kg |
128 |