| Competition | 1989 Asian Weightlifting Championships - Women |
|---|---|
| Venue |
Shanghai
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Huang Xianqun bodyweight: 43.6 kg |
82.5 | |||
| 🥈 | Nameirakpam Kunjarani Devi bodyweight: 43.3 kg |
75.0 | |||
| 🥉 | Satomi Saito bodyweight: 43.6 kg |
72.5 |