| Competition | 1995 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Warszawa
|
| Held | 14 July 1995 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Gleb Pisarevsky bodyweight: 87.50 kg |
162.5 | |||
| 🥈 | Vadim Tikhnonychev bodyweight: 89.25 kg |
162.5 | |||
| 🥉 | Paval Bazuk bodyweight: 84.70 kg |
157.5 |