| Competition | 2006 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Hangzhou
|
| Held | 29 May 2006 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Suda Chaleephay bodyweight: 52.14 kg |
115 | |||
| 🥈 | Yuderqui Contreras bodyweight: 52.81 kg |
111 | |||
| 🥉 | Maneewan Amnuaiporn bodyweight: 52.30 kg |
110 |