| Competition | 2007 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Praha
|
| Held | 13 June 2007 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Siarhei Lahun bodyweight: 76.62 kg |
344 | |||
| 🥈 | Erkand Qerimaj bodyweight: 76.43 kg |
338 | |||
| 🥉 | Zhang Shichong bodyweight: 76.01 kg |
335 |