| Competition | 1999 European Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Spała
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Szymon Kołecki bodyweight: 96.40 kg |
232.5 | |||
| 🥈 | Florin Vlad bodyweight: 100.30 kg |
210.0 | |||
| 🥉 | Hristo Hristov bodyweight: 103.10 kg |
210.0 |