| Competition | 2010 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Limassol
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Bünyamin Sezer bodyweight: 61.70 kg |
278 | |||
| 🥈 | Rubik Mamoyan bodyweight: 61.65 kg |
270 | |||
| 🥉 | Dimitris Minasidis bodyweight: 61.65 kg |
270 |