| Competition | 1997 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Chiang Mai
|
| Held | 6 December 1997 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Liu Ling bodyweight: 45.45 kg |
175.0 | |||
| 🥈 | Nameirakpam Kunjarani Devi bodyweight: 45.80 kg |
170.0 | |||
| 🥉 | Sri Indriyani bodyweight: 45.95 kg |
170.0 |