| Competition | 1998 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Lahti
|
| Held | 10 November 1998 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Li Yunli bodyweight: 47.25 kg |
182.5 | |||
| 🥈 | Chu Nan-Mei bodyweight: 47.12 kg |
172.5 | |||
| 🥉 | Tsai Hui-Wan bodyweight: 47.64 kg |
172.5 |