| Competition | 1999 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Peiraias
|
| Held | 27 November 1999 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Ding Meiyuan bodyweight: 97.00 kg |
157.5 | |||
| 🥈 | Agata Wróbel bodyweight: 117.11 kg |
152.5 | |||
| 🥉 | Chen Hsiao-Lien bodyweight: 100.64 kg |
142.5 |