| Competition | 2006 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Santo Domingo
|
| Held | 1 – 2 October 2006 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Qiu Hongxia bodyweight: 52.52 kg |
226 | |||
| 🥈 | Raema Lisa Rumbewas bodyweight: 52.92 kg |
210 | |||
| 🥉 | Suda Chaleephay bodyweight: 52.11 kg |
207 |