| Competition | 2007 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Chiang Mai
|
| Held | 18 – 19 September 2007 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Zhang Guozheng bodyweight: 68.99 kg |
192 | |||
| 🥈 | Vencelas Dabaya bodyweight: 68.61 kg |
187 | |||
| 🥉 | Kim Chol-Jin bodyweight: 68.87 kg |
185 |