| Competition | 2010 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Antalya
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Aleksandr Ivanov bodyweight: 91.92 kg |
403 | |||
| 🥈 | Artem Ivanov bodyweight: 93.87 kg |
402 | |||
| 🥉 | Valeriu Calancea bodyweight: 93.23 kg |
397 |