| Competition | 2014 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Almaty
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Kianoush Rostami bodyweight: 84.25 kg |
213 | |||
| 🥈 | Ulugbek Alimov bodyweight: 84.34 kg |
213 | |||
| 🥉 | Artyom Okulov bodyweight: 84.25 kg |
211 |