| Competition | 2003 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Vancouver
|
| Held | 17 – 18 November 2003 |
| Status | Medal |
| Competitors | 4 |
| Countries | 4 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Mohammad Ali Falahatinejad bodyweight: 76.55 kg |
357.5 | |||
| DQ | Gevorg Davtyan bodyweight: 76.09 kg |
[355.0] | * | ||
| 🥈 | Reyhan Arabacıoğlu bodyweight: 76.32 kg |
355.0 | |||
| 🥉 | Li Hongli bodyweight: 76.13 kg |
352.5 |