| Competition | 2007 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Chiang Mai
|
| Held | 24 September 2007 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Oksana Slivenko bodyweight: 68.38 kg |
156 | |||
| 🥈 | Liu Chunhong bodyweight: 68.75 kg |
150 | |||
| 🥉 | Hong Yong-Ok bodyweight: 67.93 kg |
133 |